Skip navigation

Tag Archives: strony internetowe

Połączenie strony internetowej z Google Plus

Na przykładzie własnej strony internetowej przedstawiam jedną z możliwości pozycjonowania poprzez połączenie swojej witryny z przygotowaną stroną Google Plus. Co zyskujemy przez takie połączenie? Zweryfikowanie swojej strony internetowej w profilu/usługach G+ pozwala stworzyć tzw. direct connect, które to daje nam jeden dodatkowy link przychodzący z googlowego „fanpejdża”. Pomimo, że jest to tylko jeden link i jeden anchor to chciałbym przypomnieć, że algorytm Google’a nie jest i nigdy nie będzie udokumentowany i w rzeczywistości nie wiemy w jaki sposób Google wartościuje linki. Możemy jednak domyślać się, że preferuje własne nawet jeśli są one nofollow jak w tym przypadku. Możliwe zatem, że jest on dla Google bardziej wartościowy niż kilka linków wychodzących z katalogów o wysokim nawet pagerank’u. Dodatkowo nie jest to metoda wymagająca wielkiego nakładu czasu dlatego nie warto pominąć nawet tej możliwości pozyskania kolejnego linka.

Pozycjonowanie strony internetowej przy użyciu połączenia ze stroną Google Plus

Pozycjonowanie strony internetowej przy użyciu połączenia ze stroną Google Plus

Jeśli stanęliście kiedyś przed potrzebą przygotowania kilkuset zdjęć do galerii internetowej, z pewnością szukaliście dobrego narzędzia do wsadowego przetwarzania grafiki. Ja mogę polecić Wam całkowicie darmowy program XNConvert, dostępny dla wszystkich platform – Windowsa, Linuksa i Mac’ów. Program można pobrać ze strony projektu http://www.xnview.com/en/xnconvert/ . Aby szybko przeskalować i wtopić znak wodny w zdjęcia wystarczy, że poprzez dodanie tych dwu czynności w zakładce Akcje skonfigurujemy narzędzie jak na rysunku:

XnConvert - konfiguracja dla przygotowania galerii na stronę www

XnConvert w tworzeniu stron internetowych

Pozostałe zakładki programu są raczej oczywiste i nikomu nie powinny przysporzyć trudności.

tworzenie stron internetowych | pozycjonowanie stron www | outsourcing IT | Linux | usługi informatyczne | serwis komputerowy | naprawa komputerów | informatyk | Krasnystaw